Microsoft, tarayıcısı Edge’i “gözümüzün içine sokmaya” devam ediyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Mar 13, 2023 Yorum Yok

Microsoft’un Edge tarayıcısını pazarlama konusunda giderek daha agresif hale geldiğini biliyoruz. Hatta şirket, Chrome indirme web sitesinde banner reklamlar gösterecek kadar ileri giderek size Edge’in Chrome ile tıpkı teknolojiyle çalıştığını fakat “Microsoft’un ek güvenine” sahip olduğunu hatırlatıyor. Şimdiyse şirket, en nihayet güncellemenin akabinde Edge’e daha Çok alıcı çekmek için bir adım daha ileri gidiyor üzere görünüyor.

Yeni güncelleme sonrasında Edge’i açarsanız, Edge’in pek Fazla yeni özelliğe sahip olduğunu söyleyen, tarayıcının tamamını kaplayan ve klasik bir biçimde X tuşuna basarak kapatamadığınız bir “tanıtım” başlıyor.

Bu sayfadaki “En düzgün göz atma tecrübesi için sizi hazırlayalım” metninin altındaki “Başla” tuşuna tıkladıktan sonra ikinci bir sayfa ile karşılaşıyorsunuz. Bu sayfa, Microsoft Edge’i varsayılan tarayıcınız olarak ayarlamanız için Öbür bir tam ekran reklam bulunuyor. Neyse ki bu sayfada Microsoft’un tavsiyesini yerine getirmeye zorlanmak yerine “Microsoft tarafından önerilen tarayıcı ayarlarını kullan” seçeneğini geçebiliyorsunuz.

Microsoft’un bu alandaki geçmişi göz önüne alındığında, rastgele bir doğrulama yapılana kadar Microsoft Edge’i varsayılan tarayıcınız olarak belirlemeye ikna etmeye çalışan reklamların daha agresifleşeceğini varsaymak yanlış olmayacaktır…

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir