Motorola, ThinkPhone ile ThinkPad markasını cep telefonu dünyasına taşıyor.

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 10, 2023 Yorum Yok

Lenovo, birinci Amel odaklı akıllı telefonunu piyasaya sürmek için satın aldığı firmaların güçlerini birleştiriyor. Motorola tarafından yeni tanıtılan ThinkPhone, bir vakitlerin efsanesi BlackBerry’nin özelliklerini tekrar hayata geçirmeyi hedefliyor.

Dayanıklı, mantıklı dizaynları, kuvvetli pil ömürleri, yetenekli donanımları ve bir vakitler sundukları efsanevi Emniyet özellikleriyle uzun müddettir Amel dünyasına hizmet veren ThinkPad markası, bilgisayar kesiminde esaslı bir yere sahip. Ve artık Lenovo, bu markayı tıpkı niteliklere sahip bir Amel telefonu ile cep telefonu dünyasına taşıyor.

Bir vakitler yaşadığı cep telefonu macerasını bir kenara koyarsak, Lenovo markası cep telefonlarında kendini pek duyurmuş değil. Lakin 2014’te Google’dan Motorola’yı sayın aldıktan sonra hayli kaliteli telefonlar piyasaya sürdüler. Motorola Razr 2022 ve Edge 30 Ultra şimdiye kadar Motorola markası ile üretilen en âlâ telefonlar oldu. Şimdiyse Lenovo, Moto ve ThinkPad markalarının gücünü birleştiriyor ve ThinkPhone isimli bir telefonla sahneye çıkıyor.

Cihazın kendisi, Çin’de piyasaya sürülen yeni Moto X40 üzere tüketici odaklı en nihayet Motos’a emsal bir kamera ve harici bileşen sistemi taşıyor. Lakin alüminyum çerçeve sayesinde daha güçlü bir dizayna sahip. Gorilla Glass Victus ve ThinkPad X1 Carbon’dan ilham Meydan Aramid fiber ile destekleniyor.

Telefon toz ve suya karşı IP68 sertifikasına ve 1,25 metreden düşme direncine sahip. 6,6 inç 144Hz pOLED ekran, 12 GB’a kadar RAM ve 512 GB’a kadar depolama ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga setine 5.000 mAh pil eşlik ediyor. Pil 68W süratli şarjı destekliyor. Aygıtta 8K’ya kadar görüntü kaydı yapabilen 50MP anne sensöre sahip kamera sistemi kullanıyor.

Bunlara ek olarak yazılım cephesinde de Amel dünyası odaklı birtakım özellikler bulunuyor. İçinde bulunan Moto KeySafe Emniyet yongası bunlardan biri. Yapay zeka takviyeli Moto Threat Defense yazılımı, filo Yönetim araçları ve IT departmanlarına uzaktan dayanak seçenekleri de sunuyor. Ayrıyeten telefon – laptop işbirliğinde de bir adım ileri gidiliyor ve ThinkPad laptoplar ile sıkı bir temas kurulabileceği söyleniyor.

ThinkPhone önümüzdeki aylarda ABD, Avrupa, Latin Amerika, Orta Doğu, Avustralya ve belli Asya ülkeleri iç olmak üzere Türlü pazarlarda piyasaya sürülecek. Fiyat bilgisi ise daha sonraki bir tarihte açıklanacak.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir