Netflix, şifre paylaşımını durdurmak için yeni bir adım daha attı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 10, 2023 Yorum Yok

Pek Fazla Netflix abonesi, hizmet birinci başladığından bu yana, şifrelerini diğerleriyle paylaşarak kullanma yolunu seçti. Böylelikle fiyatı de bölüşme imkanları oluyordu. Fakat nihayet yıllarda, abone sayısı düşmeye başladığından beri, bu durumdan hoşnut olmayan Netflix şifre paylaşımı konusunda adımlar atmaya başladı.

Şifre paylaşımı için uygulanacak olan yeni kurallar, bugün dört ülkede uygulanmaya başladı: Kanada, Yeni Zelanda, Portekiz ve İspanya. Parola paylaşım kuralları daha Evvel Netflix tarafından Latin Amerika’daki birkaç ülkede de test edilmişti. Yapılan değişiklikler, hesabınızın kullanılacağı birincil pozisyonun belirlenmesi ile ilgili olup, bu da paylaşım olup olmadığını belirlemek için hesaba erişildiğinde pozisyon denetimlerinin yapılacağını gösteriyor. Duyuru, seyahat ederken de izleyebileceğinizi söylüyor, bu nedenle bunun nasıl uygulanacağı şu anda bilinmiyor.

Netflix, diğer hizmetlerin sunduğu ‘aile planı’ tekliflerinden biraz farklı bir modelle, ek bir fiyat karşılığında var bir plana kullanıcı ekleme imkanı sunmayı planlıyor. Bu kuralların 2023 içinde geniş ölçekte devreye girmesi bekleniyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir