Samsung ve Tesla arasında sürpriz ortaklık: Bir numaralı isimler bir araya geldi

Reklam Ajansları, SMM Paneller May 16, 2023 Yorum Yok

Samsung, Tesla CEO’su Elon Musk ile Samsung Electronics Yönetim Heyeti Lideri Lee Jae-yong’un Özel bir toplantı düzenlediğini açıkladı. Bu, iki şirket ortasında yüksek teknolojilerin geliştirilmesine yönelik potansiyel bir paydaşlığın işaretini veriyor.

Toplantı geçen hafta, Samsung’un Silikon Vadisi’ndeki yarıiletken araştırma merkezinde gerçekleşti. İki yönetici daha Evvel birkaç aktiflikte bir ortaya gelmiş olsalar da birinci Kez Özel bir ortamda görüştüler. Kaynaklar, Samsung ve Tesla’nın otonom araçlar için çipler iç olmak üzere BT ile ilgili teknolojilerin geliştirilmesi konusunda iştirak arayışında olduklarını belirtiyor.

Endüstrinin uzmanları, nihayet toplantının her iki şirketin otomotiv çip dalında Bir arada çalışma fırsatlarına kapı açabileceğini Anlatım etti. Bu ortada, otomotiv çip pazarının 2028 yılına kadar 700 milyar dolarlık bir bedele ulaşması bekleniyor. Ayrıyeten ABD’ye 22 günlük bir seyahat gerçekleştiren Lee’nin, Microsoft’tan Satya Nadella ve Google’dan Sundar Pichai üzere diğer teknoloji yöneticileriyle de buluştuğu belirtiliyor.

Samsung’un, bir müddettir otomotiv donanımları üzerinde çalıştığını biliyoruz. Geçen yıl, ADAS (Gelişmiş Şoför Takviye Sistemleri) ve IVI (Araç İçi Cümbüş Sistemi) üzere Çağdaş özelliklere yönelik olarak tasarlanmış yeni bir çip serisi tanıtmıştı. Ayrıyeten bu yılın başlarında, Ambarella için 5nm yongalar üreteceğini duyurmuştu. Bu ortada Ambarella, manzara sürece ve tahlili için Özel olarak donanım tasarlamaya odaklanan bir şirket. Ambarella nihayet çıkardığı SoC modelini ise, otonom araçlara bir Yapay zeka denetleyicisi olarak kullanılması için tasarladı.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir