Oyun dünyasının efsane ismi, şirketi yerden yere vuran bir açıklama ile Meta’dan istifa ettiğini duyurdu

Reklam Ajansları, SMM Paneller Oca 09, 2023 Yorum Yok

id Software’in (Wolfenstein 3D, Doom, Rage, Quake üzere Aka oyunların gerisindeki isim) kurucu ortağı olarak tanınan John Carmack, 2013 yılında Meta (o sırada ismi Facebook’tu) tarafından satın alınmadan Evvel Oculus VR’a katılmıştı. Satın almanın akabinde Oculus kısmının CTO’su olarak misyon yaptı ve 2019’da bu misyonundan ayrıldı. Sonrasında bugüne kadar “CTO Danışmanı” olarak vazife yaptı. Artık ise yönetici, verimlilik meseleleri ve firmadaki tesir eksikliğini münasebet göstererek Meta’dan büsbütün istifa etti.

Biraz detaylı bir Facebook gönderisinde Carmack, firmadaki üst seviye konumuna Karşın Meta’yı hakikat olduğuna inandığı yola tesirli bir biçimde yönlendirememekten duyduğu Düş kırıklığını anlattı. Carmack söyledikleri şu formdaydı: “Gülünç ölçüde insanımız ve kaynağımız var, lakin Daimi olarak kendi kendimizi sabote ediyor ve boşa Çaba harcıyoruz. Bunu tatlı bir lisanla söylemenin bir yolu yok, kuruluşumuzun beni Mesut edecek aktifliğin yarısı kadar çalıştığını düşünüyorum. Kimileri alay edebilir ve pek güzel gittiğimizi sav edebilir, fakat öbürleri gülecek ve yarım değil çeyrek verimlilikteyim diyecektir.”

Carmack’ın açıklaması şöyle devam ediyor: “Benim için kuvvetli bir gayret oldu. Burada en yüksek düzeylerde bir sese sahibim, bu yüzden bir şeyleri harekete geçirebilmem gerekiyormuş üzere geliyor, lakin görünüşe nazaran gereğince ikna edici değilim. Şikayet ettiğim şeylerin Değerli bir kısmı, bir yahut iki Yıl geçtikten ve deliller biriktikten sonra sonunda söylediğim üzere gerçekleşiyor, lakin aptal şeyleri ziyan vermeden Evvel asla sonlandıramadım ya da bir taraf belirleyip ona sahiden bağlı kalan bir takım bulamadım. Marjlardaki etkimin Olumlu olduğunu düşünüyorum, fakat hiçbir Vakit anne devinim ettirici Sıkıntı olmadı.

Carmack, Meta liderliğiyle olan tartışmalarına ve şirketin genel çevikliğine karşın, Meta Quest 2 VR başlığının tam olarak umduğu üzere olduğunu vurguladı. Eski yönetici, makul kararlar yanlışsız vakitte alınmış olsaydı işlerin daha da düzgün olabileceğini ima ediyor, fakat genel olarak kesin eserden şad görünüyor.

İlerleyen vakitlerde Carmack, Yapay genel zeka (AGI) üzerinde çalışan kendi teşebbüsü Keen Technologies‘de tam vakitli olarak çalışmaya devam edecek. Şu anda Meta’nın bu role yeni bir İsim alıp almayacağı aşikâr değil lakin pek mümkün görünmüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir