Philips 328E1CA İnceleme

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Eki 27, 2022 Yorum Yok

Bu sefer masamızda ofisler için ya da yeni olağan kapsamı altında konut tipi ofisler için değerlendirilebilecek yeterli bir monitör bulunuyor. Bu monitör, Philips 328E1CA modeli. Çerçevesiz tasarımı, 1500R yarıçaplı kavisli paneli ve 32 inçlik geniş ekranı ile çağdaş çalışma ortamları için uygun bir monitör. Renk derinliği, yüksek çözünürlüğü ve öte yandan Adaptive Sync özelliğine sahip olması üzere özellikleriyle de dikkat çekiyor. Pekala, artık biraz daha yakından bakalım ve Philips 328E1CA’nın sunduğu özellikleri şöyle bir tanıyalım.

Philips 328E1CA Tasarımı Nasıl?

Elbette birinci kelam aygıtın dizaynına yönelik olacak. Philips 328E1CA, zahmetsiz bir heyetime sahip, yalnızca ayak kurulumunu kolaylıkla yapacağınız ve böylelikle çabucak masanıza yerleştirebileceğiniz bir tasarımı benimsiyor. Sonrasında ise ister gerisindeki HDMI 2.0 portları ister DisplayPort 1.2 üzerinden bilgisayarınızı bağlıyor ve karşısına geçiyorsunuz. Elbette, duvara sabitlemek isteyenler için VESA montaj imkanının bulunduğunu da söyleyelim.

Philips 328E1CA’nın çerçeveli standı sağlam görünürken, standın ardına konumlanan kablo tüneli de, kablo karmaşasını gizlemek için âlâ bir seçim. 3 yandan çerçevesiz dizayna sahip olması da aygıtın görselliğine ait değerli ayrıntılar. Elbette buna dev ekranın kavisli olması da dahil.

Monitörün ekranı ölçüldüğünde 31.5 inç olarak çıkıyor, fakat bu boyutla 32 inç sınıf kategorisine giriyor demek mümkün. 1500R üzere hayli makul yarıçap kıymetinde kavisle bir arada ne çok sıkan ne de kendini hissettirmeyen bir kavis eğrisine sahip olması da aygıtın hoş bulduğumuz noktaları ortasında.

Philips 328E1CA’nın menü butonu ekranın sağ alt kenarında kendine yer buluyor. Hem erişim hem kullanımı epeyce kolay olan bu menü butonu ile aygıtın ayarlarını çarçabuk yapabiliyorsunuz. Dil takviyesi ortasında Türkçe’nin bulunması da işleri kolaylaştırıyor. Bu ortada ayar demişken, birtakım monitörler üzere kutudan birinci çıkarttığınızda manzarayı düzeltmek için pek çok ayar yapmanıza bu modelde gerek yok. Monitörün fabrika ayarları pek pak bir manzara sağlıyor. Elbette tekrar de yapmak isterseniz, burada bulunan SmartImage menüsünden bol bol yararlanacaksınız. Kontrast, renk, doygunluk ve sertlik ayarlarını buradan yapabiliyor yahut hazır modları kullanabiliyorsunuz.

Monitörde Adaptive Sync takviyesinin bulunduğunu söylemiştik. Böylelikle oyun oynamak için de kullanılabilecek olan Philips 328E1CA’da FPS, Racing, RTS ve Gamer modları bulunurken, tekrar uzun çalışma saatlerinde göz yorgunluğunu azaltmak için LowBlue modunun seçenekler ortasında yer aldığını da söyleyelim.

Öte yandan yalnızca bu ayarlarla sonlu değilsiniz. Monitörün ayarlarını buradan indirebileceğiniz Smart Control yazılımı yoluyla da yapabiliyorsunuz.

Philips 328E1CA Özellikleri Neler?

Peki, artık gelelim Philips 328E1CA’nın başka özelliklerine ve performansına ait notlarımıza. Dediğimiz üzere, Philips 328E1CA, 32 inç ebadında, kavisli bir monitör ve 4K çözünürlüğü destekliyor. Monitörün boyutunun büyük olması ve çözünürlüğünün yüksek olmasıyla birlikte bilhassa tıpkı anda birden fazla pencerede çalışmayı sevenleri bir epey mutlu edeceğini söyleyebiliriz. Net ve parlak bir manzara sunan monitörün en-boy oranı 16:9 formunda olurken, 4K çözünürlükte 60 kare imaj elde edebiliyorsunuz. 4ms reaksiyon mühleti, 250 kandela parlaklık düzeyi ve 2500:1 kontrast oranı üzere teknik bedellere sahip olan monitörde, SmartContrast özelliği de değerli bir yeri kaplıyor. Bu ortada her ne kadar kağıt üzerinde 250 kandela üzere bir parlaklık pahası yazsa da, bunun üzerinde oynayarak 300 nit civarına çıkarmanızın mümkün olduğunu da söyleyebiliriz.

sRGB renk gamutunun yüzde 122’sini kapsayan monitör, karşısında çalışmak için ülkü olsa da elbette cümbüş vakitlerinde de keyif verecek bir model olmuş. Büyük ve kavisli bir monitörde sinema izlemenin ne kadar keyifli olduğunu bu tecrübesi yaşamış olanlar bileceklerdir. Bu ortada monitörün üzerinde 3 watt gücünde çift hoparlöre yer verildiği ve bu hoparlörlerin pek istikrarlı ses sağladığı bilgisini de paylaşalım.

Oyun noktasına dönecek olursak, elbette 4K çözünürlükte oyun oynamak için yeterli bir sistem ve doğal ki ekran kartı gücü gerekiyor. Monitörde yer alan Adaptive Sync özelliğinden hem AMD hem NVIDIA ekran kartlarında faydalanabiliyorsunuz. NVIDIA GTX 10 serisi sonrası ekran kartı sahiplerinin G-Sync’i etkinleştirmesi için bunu NVIDIA Control Panel’inden aktifleştirmesi gerektiğini de belirtelim.

Monitörün oyun performansını da beğendik. İncelediğimiz mühlet içinde bol bol Battlefield V oynama imkanı bulduğumuz monitörde, böylelikle iş ya da ders sonrası oyun oynamak isteyenlerin değerlendirilebileceklerini de söyleyebiliriz.

Özetle

Evet, sonuç olarak kıymetlendirecek olursak, Philips 328E1CA, 32 inçlik bir ekranda geniş bir çalışma ortamı yaratan, geniş renk gamına sahip, yüksek çözünürlük içeren ve iş sonrası oyun oynamak isteyenler için ülkü bir monitör oluyor diyebiliriz. İlişkileri ortasında USB noktalarının bulunmaması ve ergonomik özellik olarak ekranın öne ve geriye hakikat eğilmesi dışında yükseklik ayarı yapılamamasını da eksileri ortasına yazmak mümkün. Lakin genel çerçeveye bakacak olursak Philips 328E1CA, yüksek çözünürlükte canlı bir imaj elde etmek isteyenler için uygun bir seçim olacaktır.

Philips 328E1CA’yı şu an 4835 TL fiyatla bulabildiğinizi de belirtelim.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir