Samsung Galaxy S23 FE hakkında heyecanlandıran iddia: İşlemcisi belli oldu mu?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 24, 2023 Yorum Yok

Galaxy S21 FE, Galaxy S20 FE’ye kıyasla başarılı olamadı. Bunun sebebi öncelikle yüksek fiyat etiketi karşılığında kâfi performansı sunamaması olurken, Samsung da bundan dersini almış üzere görünüyor.

Bilindiği üzere Güney Koreli dev, Galaxy S22 FE‘yi piyasaya sürmedi. Fakat, Galaxy S23 FE’nin piyasaya çıkmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Connor’a (@OreXda) nazaran Galaxy S23 FE, Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 işlemci ile donatılmış olarak gelebilir. Bu yonga seti Mayıs 2022’de piyasaya sürüldü ve kimi ülkelerde Galaxy S22 serisinde kullanılan sıkıntılı Snapdragon 8 Gen 1’e kıyasla Fazla daha uygun termal performans ve pil idaresi ile Birlikte geliyor.

https://twitter.com/OreXda/status/1628080654092214278

Galaxy S23 FE, Snapdragon 8+ Gen 1 kullanabilir

Snapdragon 8+ Gen 1, TSMC’nin 4nm süreci kullanılarak üretiliyor. Bu, nihayet derece başarılı Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisini üretmek için kullanılan teknolojinin birebiri. Exynos’tan TSMC’ye geçiş, Qualcomm’un silikonuna hem performans hem de Güç verimliliği açısından daha düzgün yükseltmeler getirmesine Yardımcı oldu.

Snapdragon 8+ Gen 1’in oyun testlerinde Apple’ın A15 Bionic’ini geride bırakması Kıymetli bir nokta. Dahası, beşerler Snapdragon 8+ Gen 1’in Snapdragon 8 Gen 1’e nazaran iyileştirmelerinin farkında olduğu için bu Samsung’a Olumlu bir satış sonucu da getirebilir.

Samsung’un Galaxy S23 FE’de Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi yerine Snapdragon 8+ Gen 1’i kullanması, telefonun fiyatını rekabetçi tutmasına da Yardımcı olacaktır. Bu da S23 FE’nin Galaxy S23 serisine hoş bir alternatif durumuna getirebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir