Samsung Galaxy S24, Türkiye’de hangi işlemci ile satışa çıkacak: Exynos mu Snapdragon mu?

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 10, 2023 Yorum Yok

Geçtiğimiz ay boyunca, Samsung’un Galaxy S24 serisi ile amiral gemisi akıllı telefonlarına Exynos yonga setlerini Geri getirmeyi planladığını öne süren birçok söylentiyi sizlerle paylaştık. Samsung da bütün bu söylentileri güçlendiren bir açıklamada bulundu hatta. Konuşulanlara nazaran Galaxy S24, Amerika dışındaki birkaç bölgede Exynos 2400 işlemci ile satışa sunulacak. Lakin asıl soru, Exynos 2400 ile çalışan Galaxy S24’ün tam olarak hangi ülkelerde satışa çıkacağı.

@Tech_Reve’den gelen yeni bir tweet bu soruya karşılık veriyor üzere görünüyor. Tweet sahibine nazaran Samsung, Exynos 2400 işlemcili Galaxy S24’ü Avrupa ve Güneydoğu Asya ülkelerinde satışa sunabilir. Amerika pazarları ise Snapdragon 8 Gen 3 işlemcili Galaxy S24‘e sahip olacak. Buna nazaran Galaxy S24’ü ülkemizde de Exynos 2400 işlemciyle göreceğiz.

Snapdragon çiplerinin çoklukla Sıkıntı verimliliği ve GPU performansı açısından Exynos çiplerinden biraz daha güzel olduğu biliniyor. Lakin Samsung’un Exynos’ta diretmesi yeni işlemcinin ortadaki farkı kapatabileceği fikri yaratıyor. Bekleyip göreceğiz.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir