Samsung Galaxy S24’te elektrikli otomobillerde kullanılan pilleri görebiliriz

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 25, 2023 Yorum Yok

Akıllı telefon teknolojisi süratle gelişmeye devam etse de, telefonların kullandıkları pillerin gelişimi kaplumbağa suratında yaşanıyor. Ve Sonuç olarak pil ömründe Aka ilerlemeler göremiyoruz. Ancak Samsung Galaxy S24 ile şimdiye kadarki en Kıymetli adımı görebiliriz.

Güney Koreli TheElec haber sitesi, Samsung SDI’nin (Samsung’un pil üreten bölümü) akıllı telefonlar ve tabletler için elektrikli araçlarda kullanılan pillere misal piller geliştirmek üzere ismi açıklanmayan iki Çinli şirketle çalıştığını argüman ediyor. Samsung SDI’nin elektrikli arabalar için halihazırda ürettiği bu pil çeşidi, yığılmış bir tasarım kullanıyor, bu da bileşenlerin sarılmak yerine üst üste istiflendiği manasına geliyor. Yığılmış piller, bileşenleri daha sıkı bir formda bir ortaya getirerek güç yoğunluğunun artmasını sağlıyor.

Bunun sonucu olarak, birebir alana yaklaşık %10 daha Çok kapasite sığdırmak mümkün. Bu sayede, Örneğin Samsung teorik olarak 5.500 mAh’lık bir pili şu anda 5.000 mAh’lık bir pilin kapladığı alana sığdırabilir ve bu da hayli kayda değer bir fark.

Elbette şirket bunun yerine kapasiteleri tıpkı tutmayı ve pillerinin boyutunu küçültmeyi tercih ederek telefonların daha Ufak olmasını yahut öteki bileşenler için daha Çok Meydan ayrılmasına İmkan tanımayı seçebilir. Yani bütün bunlar, nihayet eserde karşımıza bu türlü bir yeniliğin çıkacağını garantilemiyor.

Bu pilleri telefonlarda birinci ne Vakit görebileceğimiz net değil, fakat halihazırda ne kadar geliştirildiğine bağlı olarak Samsung Galaxy S24 yahut Samsung Galaxy S25 serisi telefonlar öne çıkan adaylar olacaktır.

SamMobile, bu pil teknolojisinin Samsung Galaxy S24 Ultra’da kullanılacağının tez edildiğini söylüyor, lakin atıfta bulunduğu birebir haberde bundan bahsedilmiyor. Bu nedenle bu bilgiye nereden ulaştıkları muhakkak değil.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir