Samsung, uydu bağlantısı sağlayan modemiyle Apple ve Qualcomm’a rakip olacak

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Şub 26, 2023 Yorum Yok

Samsung, akıllı telefonların uydularla irtibat kurmasını sağlayan kendi modemi ile Apple ve Qualcomm’u yakalamanın yollarını arıyor.

Şirket, akıllı telefonların uydularla irtibat kurmasına müsaade veren kendi tahlilini duyurdu ve yeni bir teknoloji savaşı başlattı. 5G karasal olmayan ağlar (NTN) modemi olarak isimlendirilen çip, kendisini kullanan akıllı telefonların hücresel temasın olmadığı alanlarda uyduya bağlanmasına müsaade verecek.

Şirket, bu teknolojiyi birçok Samsung akıllı telefonunda kullanılan, lakin var üst Tertip Samsung Galaxy S23’te kullanılmayan kendi Exynos çipine entegre etmeyi hedeflediğini söyledi. Koreli teknoloji devi, bu teknolojiyi Irak bölgelerde ilişki sağlamak için “uyduları ve diğer karasal olmayan araçları” kullanmak olarak tanımlıyor.

Samsung Electronics irtibat işlemcisi geliştirme reis yardımcısı Min Goo Kim yaptığı açıklamada, maksatlarının “dünya çapında hibrit karasal-NTN bağlantı ekosistemlerini ilerletmek için liderlik etmek” olduğunu söyledi ve devam etti: “Bu dönüm noktası, 2009’da kesimin birinci ticari 4G LTE modeminin ve 2018’de dalın birinci 5G modeminin piyasaya sürülmesinin akabinde, kablosuz irtibat teknolojilerindeki Güçlü mirasımıza dayanıyor… Samsung, 6G’nin gelişine hazırlık olarak dünya genelinde hibrit karasal-NTN irtibat ekosistemlerini geliştirmede liderliği ele geçirmeyi hedefliyor.

Apple’ın en nihayet iPhone 14 akıllı telefon serisinde sunduğu uydu teması yeteneği ve Qualcomm’un benzeri bir teknolojiyi duyurması ile birlikte Samsung’un yeni duyurusu, teknoloji devleri ortasında yeni bir çabayı başlatıyor. enteresan bir biçimde Samsung, uydu modemini kendi çipine entegre etmeyi planlarken, en yeni üst Tertip telefonları Snapdragon işlemci kullanıyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir