Samsung’un Galaxy S23’te kullanacağı yeni ekranı, UDR 2000 ile birlikte geliyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Samsung Display, CES 2023 fuarında akıllı telefonlar için geliştirdiği yeni OLED ekranını tanıttı. Ekran, UDR 2000 sertifikasına sahip ve isminden da anlaşılacağı üzere, 2.000 nitlik bir parlaklık sunuyor. Samsung yeni ekranlarını Galaxy S serisi amiral gemisi telefonlarında kullanacağını söylüyor. Yani UDR 2000 sertifikalı OLED’i Galaxy S23 Ultra’da görebileceğimizi düşünüyoruz.

Aslında Samsung’un UDR ekranını birinci Kez duymuyoruz. Bununla ilgili haberler, şirketin UDR ticari markası için başvurduğu Haziran 2022’den beri ortalıkta dolaşıyor. Samsung’un açıklamasına nazaran, yeni ekran Müstakil bir test ve doğrulama firması UL (Underwriter Laboratories) tarafından doğrulandı ve UDR 2000 sertifikası aldı.

Galaxy S22 Ultra’nın ekranı yaklaşık 1.750 nit’lik bir parlaklığa sahip. Lakin, Samsung’un iPhone 14 Pro serisi için sağladığı ekran panellerinde 2.000 nit’in üzerinde bir parlaklık bulunuyor. Bu, Samsung Display’in aslında 2.000 nit’in üzerinde parlaklığa sahip ekranlar üretme teknolojisine sahip olduğu manasına geliyor.

Peki, o Vakit yeni UDR 2000 OLED’in farklı olan tarafı ne? Samsung, “UDR”nin manasını açıklamadı, fakat Aka olasılıkla Ultra Dinamik Aralık‘ın kısaltması olduğunu düşünüyoruz. HDR, ekranın dinamik aralığını artırarak içeriğin daha canlı görünmesini sağlıyor. Ultra, “Yüksek”ten daha düzgünü olarak kabul edildiğinden ötürü, Samsung’un UDR ekranı, var telefon serisinde kullanılan ekranlardan daha yeterli bir dinamik aralığa sahip olabilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir