Snapdragon Satellite, geleceğin Android telefonlarına uydu iletişimini getiriyor

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Qualcomm, CES 2023’te 2023 ve sonrasında uydu tabanlı iki taraflı iletileşme özelliğine sahip olacak Android telefonların temellerini attı.

Qualcomm, Snapdragon Satellite (Snapdragon Uydu) ismini verdiği yeni sistemini teknoloji gazetecilerinden oluşan bir kümeye tanıtmak için Las Vegas’tan 30 kilometre uzakta bir bölgeyi seçti. Gazetecilerin götürüldüğü yerde 5G irtibatı olduğu bildirilse de, Dünya üzerinde hala hücresel ilişki olmayan Aka bölgeler bulunuyor.

Qualcomm ve buna bağlı olarak Android telefonlar, tüketici sınıfı uydu bağlantı partisine geç kalsa da, Qualcomm bu bahse farklı bir istikametten giriş yapıyor. Bu yol, çalışma ortağı Garmin’in yardımıyla acil durum uydu bağlantısı ve kurtarma hizmetleri sağlayabilir. Lakin Snapdragon Satellite, tahminen de tüketicilerin daha Çok kullanmak isteyebilecekleri, uydu tabanlı iki taraflı iletileşme özelliğini sunmayı amaçlıyor.

Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 2 SoC’sini ve Snapdragon X70 5G Modem-RF Sistemini Temel Meydan sistem, geniş bir düşük dünya yörüngesi (LEO) Iridium uyduları ağıyla irtibat kurmak için yeni 1616hz ve 1620hz bantlarını kullanacak. Şu anda sırf şimal Amerika, Kanada ve Avrupa’yı kapsayan Apple’ın uydu aracılığıyla acil yardım daveti sistemi bilakis, Qualcomm ve Iridium “kutuptan kutba” kapsama kelamı veriyor.

Sistem, Snapdragon Satellite Uygulaması ile Birlikte kullanılıyor. Kimlik olarak var telefon numarası kabul ediliyor. Ayrıyeten şimdilik, yalnızca bireyler listesindeki birine uydudan kısa ileti göndermek Mümkün gözüküyor.

Gelecekteki Android telefonların Qualcomm’un uydu irtibat sistemine sahip olması mümkün. Lakin bu özelliğin tamamlanması ve akıllı telefon üreticileri tarafından kullanılmaya başlaması için bir mühlet daha beklememiz gerekebilir.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir