Twitter kullanıyorsanız dikkat; verilerin çalındığı yeni hack şoku sizi de vurmuş olabilir

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 10, 2023 Yorum Yok

Elon Musk’ın başa geçmesinin akabinde Twitter etrafında kopan fırtınalar şimdi yeni yeni dinmeye başlarken, bu sefer de bir hacker argümanı ortalığı karıştırdı. Bir hacker, 400 milyon Twitter kullanıcısının datalarını satılığa çıkardığını açıkladı.

Verilerin 2021’de çalındığı ve o Devre bulunan lakin daha sonra kapatılan bir API açığından yararlanılarak sisteme sızıldığı belirtiliyor.

Ryushi kod isimli hacker Elon Must ve Twitter’a bu bilgileri 200.000 dolar karşılığında satın almasını önerdi. zıt taktirde Twitter’ın Fazla daha Çok bir ceza yiyeceğini söyledi.

Mesajda şöyle yazıyor: “Facebook’un başına geldiği üzere (533 milyon kullanıcının bilgilerinin çalınması) GDPR ihlali cezalarında 276 milyon ABD doları ödemekten kaçınmak için en düzgün seçeneğiniz bu bilgileri benden Özel olarak satın almak. Bundan sonra bu mesaj dizisini sileceğim ve bu bilgileri bir daha satmayacağım.

Hacker, tezinin gerçek olduğunu göstermek için, 1.000 Benlik bir kullanıcı kitlesinin datalarını açığa çıkardı. Bunların ortalarında birtakım ünlüler de bulunuyor ve şahsî datalar kullanıcı isimleri, e-posta adresleri, takipçiler, hesap açılış tarihleri ve birtakım kullanıcıların telefon numaralarını içeriyor.

Eğer 200.000 dolar Twitter tarafından ödenmezse, hacker bu dataları isteyene 60.000 dolara satacağını da söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir