Twitter, makale başına ücret seçeneğini getiriyor

Reklam Ajansları, SMM Paneller May 02, 2023 Yorum Yok

Twitter, yayıncılara tipik yinelenen abonelik seçeneğinin dışında içeriklerinden Nakit kazanmanın yeni bir yolunu sağlayabilir. CEO Elon Musk’ın söylediğine nazaran Twitter, medya yayıncılarının önümüzdeki ay web sitesinde yayınladıkları makalelere erişim için kullanıcılardan fiyat almasına müsaade verecek.

Kullanıcılar, makalelerin her birine başka ayrı erişim için Nakit ödeyeceklerinden daha düşük bir maliyet ile abone olunabilecek. Musk, belli bir kaynaktan Ara Dizi makale okumak isteyenler için bu seçeneğin sunulduğunu söylüyor ve bu yüzden Biricik bir makale okumanın maliyeti muhtemelen aylık bir abonelik kadar olmayacak.

Ancak şimdilik, yaklaşan bu Özellikle ilgili bütün detaylar bilinmiyor. Musk, sadece özelliğin önümüzdeki ay kullanıma sunulacağını söyledi. Ne Cin hesapların ve medya kuruluşlarının makale başına fiyatlandırma seçeneğini sunabileceği şimdi besbelli değil. Ayrıyeten Twitter’ın sahibi, sitenin kurul olarak ne kadar alacağını da söylemedi.

Şirket resmi olarak Muhteşem Takipler’i Aboneliklerle değiştirdiğinde Musk, 12 ay boyunca içerik oluşturuculardan Nakit almayacağını duyurmuştu. Yıl sona erdikten sonra, Twitter aboneliklerde yüzde 10’luk bir kesinti yapacak.

Twitter’ın artık bir basın takımının olmamasından ötürü, şirket yahut Musk yeni bir İzah yapana kadar bu bahiste bilgi edinmenin bir yolu bulunmuyor. Twitter’ın makale başına ödemeler için tıpkı oranı uygulayıp uygulamayacağını öğrenmek için daha Çok bilgi beklememiz gerekecek. Şirketin bir kesinti yapacağına emin olabiliriz ve Musk idaresindeki Twitter, geliri artırmak için giderek daha Çok fiyatlı özellik sunuyor.

Ücretli Blue aboneliğinin yanı sıra, Twitter, fiyatsız API’sini de kapattı ve artık kullanıcıların yeni API için ödeme yapması gerekiyor. Kurumsal müşterilerin yeni API’ye erişmesi ayda neredeyse 50.000 dolara mal oluyor ve bu yüzden NYC’nin ulaşım otoritesi üzere birtakım kuruluşlar ve şirketler Twitter entegrasyonunu sonlandırmayı yahut bunun yerine web sitesinden ayrılmayı seçti.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir