sosyalambar.com | Sosyal Medya Rehberi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Reklam Ajansları
  4. »
  5. Twitter’ın mavi tik kargaşası, dev havayolu şirketini radikal bir karar almaya itti

Twitter’ın mavi tik kargaşası, dev havayolu şirketini radikal bir karar almaya itti

admin admin -
11 0

Bazı Avrupalı havayolu şirketleri, Twitter üzerinden alıcı hizmetleri sunmayı bıraktı. Bunun sebebi ise, Twitter’ın şartlarını değiştirmesi ve mavi tik kargaşası.

Twitter’ın şartlarını değiştirmesi,” biçiminde yapılan açıklama, direkt olarak Elon Musk’ı işaret ediyor. önemli havayolu şirketlerinden Air France attığı bir tweet’te, “Twitter, şartlarını değiştirdiğinden beri, bu ağda direkt iletiyle alıcı hizmetlerimiz kullanılamıyor,” diyerek, bunun yerine müşterileri web sitesindeki alıcı takviye sayfasına yönlendiriyor.

Twitter, müşterilerin markalardan talep ve şikayetleri için kullandığı Kıymetli bir platform olarak biliniyor. Ancak yapılan nihayet güncellemeler ve Elon Musk’ın verdiği kararlar, markaları bu platformdan uzaklaştırıyor üzere görünüyor. Bilhassa doğrulanmış hesap manasına gelen “mavi tik“in hesaplardan kaldırılması ve bunun fiyatlı hale getirilmiş olması – parasını ödeyen herkesin alabilmesi – Twitter’da bir karışıklık yarattı. Bu karmaşa, birtakım havayolu şirketleri ortasında Emniyet kaygılarına yol açmış üzere görünüyor. Bir Fazla şirket, sahta hesapların bile Nakit ödeyerek mavi tik alabilmesinden şad değil. Çünkü artık kimse bir hesabın resmi olup olmadığını anlayamıyor.

Air France, Twitter profilinden güncellemeleri bildirmeye devam edecek. Bir Air France sözcüsü mevzuyla ilgili olarak Wall Street Journal’a şunları söylüyor: “Şu anda bu platformda artık Özel iletiyle alıcı hizmetleri sunmuyoruz, fakat ticari takımlarımız diğer toplumsal ağlar da iç olmak üzere olağan kanallar aracılığıyla hala ulaşılabilir durumda.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir