Uygulamaya Özel Ayarlar: Bu gizli iPhone seçeneği ile her uygulama için ayrı ayrı ayar yapabilirsiniz

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar May 06, 2023 Yorum Yok

iPhone telefonların ayarlar menüsünde, iPhone kullananların bile farkında olmayabileceği ancak uzun müddettir orada bekleyen birtakım pratik ayarlar yer alıyor. Ayarlar uygulaması, genel iPhone tecrübesini özelleştirmenize İmkan tanıyan Fazla sayıda az bilinen ayar içeriyor. Ve bunların pek birçoklarına Erişilebilirlik ayarları kısmından erişebiliyorsunuz.

Bu ayarlardan biri de, her bir uygulama için başka farklı ayar yapabileceğiniz “Uygulamaya özel Ayarlar” seçeneği. Buradan metin tabanlı uygulamalar ve anlık iletileşme programları için, uygulama özelinde yazma tipini değiştirmek ve metni daha okunaklı hale getirmek üzere seçenekleri bir ortada bulabilirsiniz. Ayrıyeten menüden yalnızca Biricik bir uygulama için kontrastı artırabilirsiniz. Yapacağınız özelleştirmelerin ölçüsü büsbütün sizin elinizde.

Özellikle Metin ve kontrastla ilgili bu özellikler, anlık iletileşme uygulamalarında kullanışlı olabilir. örneğin Feedly uygulaması iPhone’un varsayılan ayarlarında aşağıdaki üzere görünüyorken,

Bizim kontrastı artırmamız, metni kalınlaştırmamız ve yazma tipini değiştirmemizden sonra şu halde görünüyor:

Elbette beğenmediğiniz değişiklikleri her Vakit Geri alabilir ve isterseniz varsayılan ayarlara dönebilirsiniz. fakat burada Kıymetli olan, bu ayarları her bir uygulama için Özel olarak yapabiliyor olmanız. Yani Feedly’de yapacağınız değişiklikler yalnızca Feedly için geçerli oluyor; öteki uygulamalar bundan etkilenmiyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir