Yarım asır önce yayınlanan bu yazılım, 80 yaşındaki mimarı tarafından güncellendi

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Oca 09, 2023 Yorum Yok

İlk olarak 1977’de kullanıma sunulan bir yazılım platformu olan AWK, başlangıcından neredeyse yarım asır sonra, uzun vakittir beklenen bir güncelleme aldı.

Daha da etkileyici olansa, yazılımın kısaltmasının ardındaki grubun (AWK – Alfred Aho, Peter Weinberger ve Brian Kernighan) bir üyesi olan 80 yaşındaki Kanadalı bilgisayar bilimcisi Brian Kernighan‘ın çalışması ile bu güncellemenin sunulmuş olması.

İşletim sistemi açısından POSIX uyumluluğu, metin belgelerini tahlil etmeye yönelik bir programlama lisanı olan AWK’yi içermesini gerektiriyor. AWK birinci olarak 1979’da, AT&T tarafından ticarileştirilmeden Evvel Bell Labs tarafından oluşturulan UNIX’in nihayet sürümü olduğu kabul edilen UNIX Sürüm 7’de görüldü. POSIX onaylı öteki işletim sistemleri ortasında macOS, VxWorks ve z/OS yer alıyor.

Güncellemede şu anne kadar bir realloc yanlışı bulundu ve Kernighan daha fazlasının da olabileceğinden şüphelendiğini belirtiyor. Şu anda “makul miktarda” test yapıldığını söylüyor lakin “açıkça daha Çok teste muhtaçlık olduğunu” belirtiyor.

GitHub’daki mesaj dizisindeki yorumlar, güncellemenin kıymetini vurguluyor ve “vay canına” yahut “saygılar” üzere Biricik satırlık övgüler içeriyor. Fakat Kernighan, bu yorumların yorumlar kısmını Gereksiz yere doldurmasından Dolayı bu Cin Biricik sözlük yorumlardan kaçınılmasını istediğini söylüyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir