YouTube, kullanıcılarını yeni “YouTube tuzağı” hakkında uyardı

Genel, Organik Kitle Üretmek, Reklam Ajansları, SMM Paneller, Sosyal Meda Uzmanlığı, Sosyal Medya SEO'su, Yeni Başlayanlar Nis 08, 2023 Yorum Yok

Güvenilir ve tanınmış bir şirketten geliyormuş üzere görünen lakin aslında kimlik avı dolandırıcılığına açılan birer kapı olan e-postalar yeni bir şey değil. Bu hafta ortaya çıkan ve YouTube’dan geliyormuş üzere görünen bir e-posta furyası da bunun nihayet örneği olarak karşımıza çıkıyor.

Resmi TeamsYouTube Twitter hesabı, bu yeni e-posta dolandırıcılığına karşı kullanıcılarını uyardı. İkazda, kimi bireylerin YouTube’dan geliyormuş üzere görünen ve hatta adresi no-reply@youtube.com olarak görünen e-postalar aldıklarından bahsediliyor.

E-posta, “YouTube kuralları ve siyasetlerindeki değişiklikler” olarak etiketlenmiş ve iletinin gövdesinde kullanıcılardan bir kontağa tıklamaları isteniyor. Bu ilişki, elbette bilgisayar korsanlarının PC’nize yahut akıllı telefonunuza ziyan vermesi için bir kapı.

YouTube, “bu e-postayı alırsanız dikkatli olun ve hiçbir belgeyi indirmeyin/erişmeyin” diyor. Şu anda bu kimlik avı dolandırıcılığını araştırdığını da ekliyor.

Yorum Yok

Yorum Yap

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir