Tag

Veri

Twitter ve Microsoft arasında kriz: Twitter, Microsoft’un verilerini ödeme yapmadan kullandığını iddia ediyor

Twitter ve Microsoft ortasında kriz çıktı: Elon Musk’ın toplumsal ağı, Microsoft’un bilgilerini ödeme yapmadan kullandığını argüman ediyor.

Meta, Cambridge toplu davasında uzlaşmaya gitti: Facebook kullanıcıları para isteyebilecek

Meta, Cambridge toplu davasında 725 milyon dolarlık uzlaşmayı kabul etti. Muahede kapsamında şirket, Facebook kullanıcılarına teker teker ödeme yapmak zorunda kalacak.

Telefonunuz sizi dinliyor mu? Ne yazık ki dinlemeye bile ihtiyaçları yok!

Telefonların konuştuklarımızı dinlediğine dair yaygın bir kanı var. Pekala fakat bu ne kadar gerçek. Uygun haber; hayır dinlemiyorlar. Kötü haberse, reklam göstermek için bizi dinlemeye muhtaçlıkları bile yok…

Data Engineer (Data mühendisi) ne iş yapar?

LinkedIn yükselen meslekler listesi ile nihayet beş yılda en süratli büyümeyi gösteren 15 Amel alanını ve geleceğin mesleklerini sıraladı. Listede 12. sırada Veri Engineer (Data mühendisi) var. Pekala, Veri Engineer (Data mühendisi) ne Amel yapar? İşte ayrıntılar…

Artificial Intelligence Engineer (Yapay Zeka Mühendisi) ne iş yapar?

LinkedIn yükselen meslekler listesi ile nihayet beş yılda en süratli büyümeyi gösteren 15 Amel alanını ve geleceğin mesleklerini sıraladı. Listede 6. sırada Artificial Intelligence Engineer (Yapay Zeka Mühendisi) var. Pekala, Artificial Intelligence Engineer (Yapay Zeka Mühendisi ne iş yapar? İşte ayrıntılar…

İnternet hızında inanılmazı gerçekleştirdiler; saniyede 1,8 petabit hızında internet gerçek oldu

Araştırmacılar, bütün internet trafiğinin neredeyse iki katını Biricik bir saniyede transfer edebileceğiniz bir internet suratına ulaşmayı başardı. Ve bunu yapmaları için bir “frekans tarağı” oluşturmaları kâfi oldu.

Avrupa’nın 2 büyük havayolu devi, siber suçluların hedefi olduklarını açıkladı

Avrupa’nın 2 Aka havayolu devi, sistemlerinin hacker’lar tarafından gaye alındığını ve kullanıcı datalarının ele geçirilmiş olabileceğini açıkladı.

Kablo internet mi, Fiber internet mi, DSL mi? Nedir, ne değildir, hangisi daha iyi?

Bugünün en Fazla kullanılan üç internet temas seçeneği olan kablo interneti, fiber interneti ve DSL’i mercek altına aldık. Hangisi tam olarak nedir; hangisini neden tercih etmeliyiz?