Tag

Kullanıcı

Google Arama’nın ümit verici rakiplerinden biriydi, fişi çektiğini duyurdu

Google Arama’nın Ümit verici rakiplerinden biri olarak gösterilen Neeva, Birden bir kararla arama motorunu kapattığını duyurdu. Pekala, Neeva’yı başarısızlığa iten sebepler neler oldu?

Twitter, Suudi bir muhalifin kaçırılıp işkence görmesine yol açtığı iddiasıyla dava edildi

Twitter’a, Suudi Arabistan’a bilgi sızdırdığı savıyla dava açıldı. Davaya nazaran şirket çalışanları, bir muhalifin kaçırılıp azap görmesine Yardımcı olmuş olabilir.

“Robot musunuz?” sorusuna cevap veren teknoloji: CAPTCHA nedir, nasıl çalışır?

İnternette en Fazla karşılaştığımız sorulardan biri, hiç kuşkusuz “robot musunuz?” sorusu. Ve bu soruya Karşılık vermemiz için, Tuhaf karakterlere sahip CAPTCHA’lar kullanılıyor. Pekala ancak CAPTCHA nedir? CAPTCHA nasıl çalışır?

Meta, Cambridge toplu davasında uzlaşmaya gitti: Facebook kullanıcıları para isteyebilecek

Meta, Cambridge toplu davasında 725 milyon dolarlık uzlaşmayı kabul etti. Muahede kapsamında şirket, Facebook kullanıcılarına teker teker ödeme yapmak zorunda kalacak.

vivo’dan Türkiye’de Bir İlk: Giriş ve Orta Segment Modellerde Android Güncelleme Sözü

vivo, ülkemizde birinci Defa giriş ve orta segment telefonlarda 2 Aka Android güncelleme garantisi kelamı veriyor.

Microsoft, Google Chrome sayfasına Edge reklamı “sızdırmaya” başlıyor

Microsoft, Chrome web sitesine giderek Google’ın tarayıcısını indirmek isteyenlerin karşısına Aka reklamlar çıkartmaya hazırlanıyor.

Instagram ve Facebook’ta mavi tik ücreti ne kadar olacak?

Mark Zuckerberg, yaptığı İlan ile Facebook ve Instagram’a mavi tik özelliği getirileceğini duyurdu. Tabi bunun bir de bedeli olacak… Pekala, Instagram ve Facebook’ta mavi tik fiyatı ne kadar olacak? İşte ayrıntılar…